Aktualitātes

Eiropa cīnās pret bērnu aptaukošanos un eksperti apstiprina, ka zīdīšana aizsargā bērnus no aptaukošanās

ingrida.holma's picture

Jauns PVO Eiropas reģiona pētījums rāda, ka neskatoties uz centieniem apkarot bērnu aptaukošanos, rādītāji joprojām ir salīdzinoši augsti. Taču pētījumā par zīdīšanu tika atklāts, ka zīdaiņiem, kuri nekad vai reti ir baroti ar krūti, ir paaugstināts aptaukošanās risks.

Smagas aptaukošanās sekas

Pasaules vēža dienas pasākumi aizsardzībai pret dzemdes kakla vēzi

ingrida.holma's picture

Dzemdes kakla vēzis ir viens no visbiežāk sastopamajiem vēža veidiem, PVO Eiropas reģionā. 2018 gadā ir konstatēti 69 000 jauni gadījumi un 30 000 nāves gadījumu. Atšķirībā no citiem vēža veidiem, dzemdes kakla vēzi ir iespējams novērst ar vakcīnu.

Pasaules vēža dienā PVO Eiropa cenšas palielināt izpratni par to, ka savlaicīga vakcinācija pret cilvēka papilomas vīrusu (HPV) un regulāras dzemdes kakla vēža pārbaudes ir labākais veids, kā aizsargāt sieviešu nākotni no šīs slimības.

Eiropas centieni īstenot politiku alkohola patēriņa samazināšanai

ingrida.holma's picture

Tieši PVO Eiropas reģions saskaras ar augstākajiem alkohola izraisīto nāves gadījumu rādītājiem pasaulē.

Ārsts Bente Mikkelsen uzskata, ka:  „Šie skaitļi ir pārsteidzoši, un, lai gan problēma ir sarežģīta, mēs zinām, kādas darbības ir efektīvas. Diemžēl mēs joprojām redzam ārkārtīgi augstus mirstības rādītājus no alkohola izraisītiem cēloņiem pat 7 gadus pēc 2030. gada Ilgtspējīgas attīstības programmas pieņemšanas.”

Gripas sezona – ko mēs par to zinām

ingrida.holma's picture

PVO Eiropas reģions regulāri sniedz datus par saslimstību ar gripu, pamatojoties uz dalībvalstu sniegtajiem datiem. Apzinoties gripas izplatību, valstīm ir iespēja veiksmīgāk sagatavoties slimības kulminācijai.

A tipa gripas vīruss šosezon ir izplatītākais, taču ziemas laikā tas var mainīties. Šobrīd B grupas vīrusi ir maz konstatēti.

Darba nākotne prasa būtiskas pārmaiņas veselības jomā darbā

ingrida.holma's picture

2019. gada 22. janvārī Ženēvā SDO (Starptautiskā Darba organizācija) Vispasaules komisija par nākotnes darbu (turpmāk – Komisija) aicina veikt būtiskas pārmaiņas darba organizēšanā, kopš mēs strādājam laikā, kad notiek strauja globalizācija, tehnoloģiju attīstība, demogrāfiskā pāreja (straujas vēsturiskas iedzīvotāju dzimstības un mirstības izmaiņas, valstij attīstoties par industrializētu valsti) un klimata pārmaiņas.

Pages