2016. gada 29. septembris - Pasaules Sirds diena

ilona.kauce's picture

Skaņā ar Pasaules veselības organizācijas datiem no sirds –asinsvadu slimībām pasaulē ik gadu mirs 17 miljoni cilvēku. Daudzi no šiem cilvēkiem piekopa neveselīgus paradumus – smēķēja, lietoja uzturā pārāk daudz sāls, bija fiziski neaktīvi. PVO uzskata, ka daļu no šiem cilvēkiem varētu tikt izglābti, ja tiem būtu nodrošināta regulāra asinsspiediena un holesterīna daudzuma kontrole, kā arī citas manipulācijas, kas novērš sirds-asinsvadu slimību un insulta riskus.

Lai efektīvi cīnītos ar sirds-asinsvadu slimību riskiem un stiprinātu profilaktiskos pasākumus, PVO  un tās partneri 2016. gada 22. septembrī uzsāka jaunu globālu iniciatīvu “Global Hearts”.

Iniciatīva ir sastādīta no trim tehniskajām paketēm:

SHAKE – jaunu uz pierādījumiem balstītu faktisko datu kolekciju, kas satur datus, faktus, piemērus un ieteikumus, kā valstu līmenī samazināt sāls patēriņu uzturā.

HEART – pakete, kas nodrošina valstī pieeju instrumentiem sirds-asinsvadu sistēmu slimību pārvaldīšanai, balstoties uz labākajām praksēm primārās veselības aprūpes līmenī.

MPOWER – sešu iedarbīgu instrumentu pakete, kas ļauj valstīm efektīvi cīnīties ar tabakas izstrādājumu izplatīšanu un lietošanu.

Vairāk informācijas:

“Global Hearts” iniciatīva: http://www.who.int/cardiovascular_diseases/global-hearts/en/

PVO mājaslapā

World Heart Federation mājaslapā