7.aprīlis 2017- Pasaules Veselības diena. Depresija: parunāsim par melno suni!

ilona.kauce's picture

Vai esi sastapis melno suni?  Ja pazīsti tādas izjūtas kā  bezcerība, tukšums, nomāktība, vienaldzība - tad noteikti esi to sastapis. Varbūt tas tikai paskrēja garām Tev vai Tavam draugam, bet varbūt pieskrēja klāt un iekārtojas uz palikšanu. Uz nedēļām, mēnešiem, vai pat gadiem. Ja tā, tad zini – šim sunim ir vārds, to sauc par “Depresiju”.

Un ko darīt, ja pie tava drauga vai kāda cita laba paziņas ir iemitinājies šis melnais suns? . Vai Tu vari draugam palīdzēt? Kā tu vari viņam palīdzēt? Vai Tev vispār viņam ir jāpalīdz?

 Tavs atbalsts un sapratne ir ļoti svarīgi. Tieši tāpēc Pasaules Veselības organizācija aicina 2017. gada aprīlī visiem pasaules iedzīvotājiem aizdomāties, kā viņi var atbalstīt tos tuviniekus, kurus ir skārusi depresija. Neko jau daudz nevajag – “Parunāsim!”, tā skan šis aicinājums.

7. un 25. aprīlī plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Telpā -15+ (M stāvā) notiks diskusija par depresiju "Parunāsim par melno suni?". Diskusiju vadīs Krīžu un konsultāciju centra "Skalbes" direktore, psiholoģe Zane Avotiņa, psihoterapeite Tatjana Griškina un psiholoģe Santa Ozoliņa. Ieeja bez maksas.

Dalībniekus aicinām iepriekš pieteikties pa tālruni 29466511 vai  epastu- iveta.krumina@lnb.lv(link sends e-mail).

 

Pasākumu organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Krīžu un konsultāciju centru "Skalbes", Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēku un Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecību Latvijā.