Nedēļa bērnu zīdīšanas atbalstam

ilona.kauce's picture

 

Jaunākajā UNIEF Globālajā ziņojumā ir norādīts, ka nevienā pasaules valstī zīdīšanas rekomendācijas netiek pildītas pilnā apjomā. Apkopojot 194 valstu datus noskaidrots, ka tikai 40%  bērnu tiek nodrošināta ekskluzīvā krūts barošana, kas nozīmē, ka līdz sešu mēnešu vecumam tie tiek baroti vienīgi ar mātes pienu.   Tikai 23 valstīs ekskluzīvā krūts barošana ir konstatēta vairāk kā 60% gadījumu.

Pasaules Veselības organizācijas ģenerāldirektors Teidros Adhanoms Gebreisus uzsver: “Barošana ar krūti nodrošina bērniem iespējamo labāko mūža sākumu.  Mātes piens iedarbojas kā pirmā vakcīna, pasargājot zīdaini no bīstamām slimībām, nodrošinot viņu ar visām nepieciešamajām barības vielām, kas nepieciešamas izdzīvošanai un attīstībai”.

Pētījumos noskaidrots, ka, lai sasniegtu mērķi, kas paredz līdz 2050. gadam panākt,  lai 50% bērnu pasaulē saņemtu ekskluzīvo krūts barošanu ir nepieciešamas investīcijas 4,70 ASV dolāru uz vienu jaundzimušo.

Globālā Krūts barošanas kopiena aicina valstis palielināt investīcijas, kas ļautu uzlabot zīdīšanas apjomu rādītāju pieaugumu un spert citus nozīmīgus soļus, kas perspektīvā nodrošinās krūts barošanu aizvien lielākam skaitam bērnu, tādejādi nodrošinot viņiem labāko mūža sākumu.

Vairāk par šo tēmu:

Aktuālā informācija  PVO mājaslapā

Galvenie fakti par krūts barošanu (PVO)

Globālā krūts barošanas kopiena (Global Breastfeeding Collective)

Ziņojums “Nurturing the Health and Wealth of Nations: The Investment Case for Breastfeeding” (2017)

Globālā zīdīšanas monitoringa sistēma (Global breastfeeding scorecard)