Pasargāsim jauniešus no pašnāvības

ilona.kauce's picture

Šogad  Pasaules Pašnāvību novēršanas dienā galvenais uzsvars tiek likts uz to, ka jaunieši ir atrodas iedzīvotāju pašnāvību riska grupā. Pasaules Veselības organizācijas dati rāda, ka tieši pašnāvības ir otrais izplatītākais nāves cēlonis 15 līdz 19 gadus vecu meiteņu vidū. Situācijā, kad jaunietis nevēlas dzīvot, tieši ģimene un piederīgie var daudz līdzēt, lai nepieļautu pašnāvību. Taču arī tuvākajiem šajā situācijā ir nepieciešams atbalsts un palīdzība. Video ir iespējams noskatīties mātes pieredzes stāstu un uzzināt, kā viņai izdevās tikt galā ar situāciju, kad viņas pusaugu meita piedzīvoja suicidālās domas.

Jaunākie PVO statistikas rādītāji vēsta, ka ik gadu pasaulē ar pašnāvību dzīvi beidz 800 000 cilvēku. Taču daudzkārt vairāk cilvēku šajā laika periodā izdara pašnāvības mēģinājumu. Suicīdi ir galvenais jauniešu nāves iemesls. Globālajā mērogā pašnāvības, galvenokārt, notiek, lietojot pesticīdus, šaujamieročus vai pakaroties.

Tai pašā laikā PVO norāda, ka daļa no pašnāvību gadījumiem ir iespējams novērst, veicot profilaktiskos pasākumus un realizējot saprātīgu kontroli sabiedrībā. Vairāk informācijas PVO mājaslapā