Pasaules Hepatīta diena 2014 – “Padomājiet vēlreiz!

ilona.kauce's picture

28. jūlijā visā pasaulē tiks atzīmēta Pasaules Hepatīta diena. Pēc Pasaules Veselības  organizācijas (PVO) datiem ik gadu ar kādu no šīs smagas hroniskas infekcijas slimības formām (A,B, C, D un E – hepatīts) inficējas 1,4 miljoni cilvēku.  Tāpat PVO dati liecina, ka ar hepatītu B hroniskā formā slimo 240 miljoni cilvēku, savukārt ar C hepatīta hronisko formu slimo 150 miljoni pasaules iedzīvotāju.
2014. gada Pasaules Hepatīta dienas tēma ir HIV slimnieku inficētība ar B un C hepatītu. PVO ir izvirzījusi prioritāros mērķus – panākt, kā katras valsts līmenī tiek izstrādātas programmas hepatīta profilaksei, diagnosticēšanai un ārstēšanai, lai panāktu šīs infekcijas ievērojamu samazināšanos pasaules mērogā.

Plaša informācija par hepatītu un Pasaules hepatīta dienu 2014 PVO mājaslapā.

Piektdien, 25.jūlijā, Latvijas ārstu biedrībā notiek Pasaules Hepatīta dienai veltīta konference, kurā valsts institūciju pārstāvji kopīgi ar ārstiem un Hepatīta biedrību diskut par slimības izplatību, profilakses pasākumiem, kā arī par valsts atbalstu C hepatīta ārstēšanai un iespējām mazināt pacientu līdzmaksājumus, lai C hepatīta ārstēšana būtu pieejama ikvienam, kuram tā nepieciešama.