Aktualitāšu 2013.gada arhīvs

Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā ir publicēts pārskats par 2012. gada sasniegumiem un izaicinājumiemar kuriem nākas saskarties sabiedrības veselības jomā visā pasaulē:

© Microsoft Corporation

1. Indijā pirmais gads bez poliomielīta. Vēl nesen tieši šī valsts bija poliomielīta globālais epicentrs. Tagad, pateicoties veiktiem kontroles un profilakses pasākumiem, ir izdevies panākt, ka gada laikā Indijā nav konstatēts neviens jauns saslimšanas gadījums.

Jaunākā grāmata!

Social Determinants of Health and Well-being among Young People: Health Behaviour in School-aged Children (HSBC) Study: International Report from the 2009/2010 Survey

WHO Regional Office for Europe, 2012

Sestais starptautiskais ziņojums, kurā apkopota informācija par Eiropas (arī Latvijas) un Ziemeļamerikas bērnu un jauniešu veselību un labsajūtu ietekmējošu uzvedību. Pētījumā ietverti tādi nozīmīgi faktori, kā ēšanas paradumi, fiziskas aktivitātes, attiecības ar vecākiem un skolasbiedriem, apmierinātība ar dzīvi.

Jaunākā grāmata!

Alcohol in the European Union: Consumtion, harm and policy approaches

WHO Regional Office for Europe, 2012

Jaunākais Eiropas reģionālās komitejas ziņojums par alkohola ietekmi uz dažādām sabiedrības dzīves sfērām: veselību, darbu, sabiedrisko vidi, alkohola pieejamību, reklāmas efektivitāti, u.c. Grāmatā ir pieejami jaunākie statistikas dati un noderīga informācija par konkrētiem rīcības soļiem, kas palīdzēs mazināt alkohola lietošanas iztaisītu kaitējumu sabiedrības veselībai.