Aktualitāšu 2013.gada arhīvs

Kā katru gadu, arī šogad Pasaules Veselības diena ir veltīta aktuālai sabiedrības veselības problēmai. Uzmanības centrā ir nonākusi hipertensija (paaugstinātais asinsspiediens), ar ko visā pasaulē sirgst katrs trešais pieaugušais iedzīvotājs. Hipertensija ir nozīmīgs riska faktors, kas noved pie sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanām, no kurām savukārt ik gadu mirst 9,4 miljoni cilvēku visā pasaulē. Hipertensijas rezultātā slimniekam var attīstīties tādas nopietnas veselības problēmas kā nieru mazspēja un aklums.

Latvia: Health system review. Health Systems in Transition, 2012

Mitenbergs U, Taube M, Misins J, Mikitis E, Martinsons A, Rurane A, Quentin W
WHO Regional office of Europe, 2012

Jaunāko Latvijas veselības sistēmas novērtējumu 2012, ir veidojusi vietējo ekspertu grupa, kopā ar Eiropas Observatorijas darbiniekiem. Pagaidām grāmata ir lasāma tikai elektroniskā formātā.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti sagatavoja ziņojumu „Latvijas iedzīvotāju veselība” par Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokli un to ietekmējošajiem faktoriem.

Pēdējos desmit gados cīņa ar malāriju ir vainagojusies panākamiem – kopš 2000. gada mirstība ir samazinājusies par 25%. Tomēr joprojām no malārijas mirst 660 tūkstoši cilvēku gadā, pārsvarā mazi bērni, kas dzīvo Āfrikas valstīs. Finansējums, kas domāts cīņai ar šo bīstamo slimību, ir nepietiekams. Tieši tāpēc PVO mērķis ir panāks, lai palielinās investīcijas pasākumos, kas domāti slimības ārstēšanai un profilaksei.

PVO mēneša grāmata!

Management of severe malaria : a practical handbook

WHO, 2012

Malārija joprojām ir nopietns drauds cilvēku veselībai daudzās pasaules valstīs. Ārstēšanās trūkums, jo īpaši malārijas gadījumos, ko izraisa P. falciparum parazītu sugas, ir galvenais iemesls, kādēļ smagas slimības formas var novest pie  pacienta stāvokļa straujas pasliktināšanās un izraisīt dzīvībai bīstamas komplikācijas.