Aktualitāšu 2013.gada arhīvs

PVO mēneša grāmata!

Good governance for prison health in the 21st century : a policy brief on the organization of prison health.

Copenhagen : WHO Regional Office for Europe, 2013.

 

Neskatoties uz to, ka Eiropas reģiona valstīs ieslodzīto veselības jautājumus regulē virkne likumdošanas aktu,  viņu tiesības uz veselību bieži vien tiek pārkāptas. Ziņojumā  tiek apkopoti vairāku pētījumu rezultāti,  kas veikti, lai noskaidrotu situācijas atbilstību starptautiskiem likumdošanas aktiem ieslodzīto veselības tiesiskao un ētikas prasību jomā.

Pēc PVO datiem, Eiropā 60 miljoni cilvēku ir spiesti sadzīvot ar diabētu.  Šai slimībai ir pakļauti 10,3% vīriešu un 9,6% sieviešu no visiem reģiona iedzīvotājiem. Saslimstība ar diabētu pieaug visās vecuma grupās un tās iemesli ir liekais svars, nepareizs uzturs un mazkustīgs dzīvesveids. PVO prognozē, ka laika posmā no 2005. līdz 2030. gadam mirstība diabēta dēļ divkāršosies.

HIV  PVO Eiropas reģionā.
Pēc PVO datiem, HIV infekcijas izplatība Eiropas reģionā turpina pieaugt. 2012. gadā reģionā konstatēts vairāk kā 131 000 jaunu saslimšanas gadījumu, kas ir par 10 000 vairāk, kā gadu iepriekš. Dažādos Eiropas reģiona apgabalos epidemioloģiskā situācija ir krasi atšķirīga: no visiem saslimšanas gadījumiem 102 000 tika konstatēti Austrumeiropas un Centralāzijas valstīs , kamēr Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstīs tika fiksēts aptuveni 29 000 gadījumu. Vidējais saslimušos skaits (uz 100 000 iedzīvotāju) Austrumeiropas reģionā – 22,0, kas ir trīs reizes vairāk, kā Rietumeiropas valstīs (6,6).