Aktualitāšu 2014.gada arhīvs

Pašnāvības bija otrs galvenais nāves iemesls jaunu, 15 – 29 gadus vecu, cilvēku nāvē visā pasaulē(2012). Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas sniegtajiem datiem, ik gadu pašnāvību izdara 800 000 cilvēku un vēl  vairāk mēģina to veikt.

PVO mēneša grāmata!

Preventing suicide: a global imperative

WHO, 2014

PVO Pašnāvību profilakses ziņojums ir pirmais šāda veida izdevums, kas vienuviet apkopo visu nepieciešamo informāciju par šo smagu globālo problēmu, sākot ar statistikas datiem un beidzot ar praktiskām rekomendācijām par iespējamo rīcību, kas ļautu savlaicīgi novērst suicīdus un to mēģinājumus. Ne vienmēr tam ir vajadzīgi milzīgi finansu līdzekļi. Pastāv salīdzinoši lēti pierādījumos balstīti profilaktiskie pasākumi, kas ir efektīvi situācijās, kad finansiālie līdzekļi ir ierobežoti.

Pasaules  Sirds dienas temats 2014. gadā – sāls patēriņa samazinājums. Sāli pārtikā cilvēki lieto ne tikai sālot pagatavotu  ēdienu, bet ari slēptā veidā – ar maizi, desu, žāvējumiem un kūpinājumiem, čipsiem u.c.  Pierādīta saistība ar pārlieka sāls daudzuma izmatošana ikdienā un hipertensiju (paaugstinātu asinsspiedienu), kas, savukārt, nelabvēlīgi ietekmē sirds veselību.