Notikumi bibliotēkas dzīvē

Izdoti unikāli mācību materiāli informācijpratībā

RSU izdevniecība laidusi klajā trīs elektroniskās grāmatas informācijpratībā: „Medicīnas informācijas meklēšanas pamatu apgūšana elektroniskajos resursos”, „Pasaules medicīnas citējamo žurnālu datubāzePubMed un informācijas meklēšanas iespējas”, „Uz pierādījumiem balstītas medicīnas resursi – labāko pierādījumu meklēšana un izmantošana”.
Grāmatu autores – Inga Znotiņa un Daiga Spila ir bibliogrāfes, RSU bibliotēkas darbinieces ar plašu pieredzi informācijas meklēšanā un novērtēšanā, kā arī ar pedagoģisko pieredzi, kas uzkrāta vadot apmācībās RSU studentiem un akadēmiskajam personālam, kā arī Latvijas veselības aprūpes nozares speciālistiem.
Informācijpratība ir zināšanu un prasmju kopums meklēt, atlasīt, novērtēt un pārvaldīt informāciju. Mācību materiāli, un jo īpaši pirmā daļa „Medicīnas informācijas meklēšanas pamatu apgūšana elektroniskajos resursos”, būs noderīgi ne tikai medicīnas studentiem un nozares speciālistiem, bet ikvienam cilvēkam, kurš vēlas pilnveidot savas informācijas atlasīšanas, novērtēšanas un pielietošanas prasmes.

Info_1

Klikšķināt, lai jejuplādētu PDF (bezmaksas)

Klikšķināt, lai lejuplādētu PDF (bezmaksas)

Pasākums par depresiju pulcina daudzus ieinteresētus apmeklētājus.

Pasākumi par depresiju “Parunāsim par melno suni”,  ko organizēja Rīgas Stradiņa bibliotēka sadarbībā ar PVO reģionālo pārstāvniecību Latvijā, notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā šī gada 7. un 25. aprīlī. Pasaules veselības dienas ietvaros, kas šogad bija veltīta aktuālai depresijas tēmai, visiem apmeklētājiem bija iespēja klausīties pieredzējušo krīžu un konsultāciju centra “Skalbes” psihologu Zanes, Santas un Tatjanas stāstu par to, kas ir depresija, kā to atpazīt un ko darīt, ja pats vai tuvinieks ir saslimuši ar šo izplatīto psihisko slimību. Kopā pasākumi pulcēja vairāk kā astoņdesmit aktīvus un zināt gribošus jauniešus un pieaugušos. Auditorijā valdīja nepiespiesta un aktīva atmosfēra, raisījās spraigas, pat kaislīgas diskusijas.

RGB - zils

Rīgas Stradiņa universitātes Informācija centrā var aplūkot kārtējo fotokluba “Rīga” biedru veidoto fotogrāfiju izstādi no sērijas “RGB” – “zils”. Fotogrāfiju tēmu loks ir plašs – pilsētas un dabas skati, ikdienas dzīves fragmenti, klusās dabas. Visu fotogrāfiju vienojošais elements ir tajās redzamā zilā krāsa.

Zinātnieku nakts 2013

Lietainā 27. septembra vakarā  Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas tehnoloģiju centrs bija pilns ar cilvēkiem. Ūdens, kas straumēm gāzās no debesīm un bungoja pa ēkas jumtu, netraucēja bērniem, jauniešiem, skolotājiem un vecākiem sanākt uz Zinātnieku nakts pasākumu, kura tēma šogad tā arī skanēja – „Ūdens”.