BMA Medicīnas grāmatu konkursa 2014 uzvarētājs

ilona.kauce's picture

Rokasgrāmata, kas domāta gan ārstiem, gan vidējam medicīnas aprūpes personālam, kas strādā pediatriskajos stacionāros un ir atbildīgi par pirmā līmeņa palīdzības sniegšanu bērniem un jauniešiem. Grāmata satur pierādījumiem balstītajā praksē pamatotas ārstēšanas vadlīnijas un klīnisko procedūru aprakstus.
Tematiski rokasgrāmata koncentrējas uz to slimību un stāvokļu ārstēšanu, kas tiek uzskatīti par galvenajiem mazo bērnu mirstības iemesliem jaunattīstības valstīs: jaundzimušo patoloģijas, pneimonija, diarejas slimības, malārija, meningīts, masalas septicēmija, kā arī slimības gaitu pasliktinošie apstākļi: nepietiekams uzturs, HIV/AIDS infekcija u.c.  Tāpat rokasgrāmata sniedz plašu dažādu procedūru un laboratorisko izmeklējumu aprakstus.

Britu Medicīnas asociācija 1996.gadā izveidoja ikgadējo BMA Medicīnas grāmatu konkursu . Konkursa mērķis ir veicināt izcilību medicīnas izdevumu jomā. Grāmatas tiek nominētas 21 kategorijā. Vairāk informācijas: Medicīnas grāmatu konkursa 2014 uzvarētājas pa kategorijām.