Ziņojums „Latvijas iedzīvotāju veselība”

ilona.kauce's picture

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti sagatavoja ziņojumu „Latvijas iedzīvotāju veselība” par Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokli un to ietekmējošajiem faktoriem.

Ziņojumā apkopota un analizēta informācija par šādiem jautājumiem – valsts veselības politika, veselības aprūpes pieejamība, iedzīvotāju saslimstība un mirstība no sirds un asinsvadu slimībām, ļaundabīgajiem audzējiem, ārējiem cēloņiem, saslimstība ar cukura diabētu, garīgajām slimībām, infekcijas slimībām, muskuļu, skeleta un saistaudu slimībām, invaliditāte. Analizēti iedzīvotāju veselības paradumi (uztura paradumi, fiziskās aktivitātes, atkarības vielu lietošana).

Atsevišķa nodaļa veltīta mātes un zīdaiņa veselībai (reproduktīvā veselība, grūtnieču aprūpes rādītāji, aborti, mātes mirstība, jaundzimušo veselība, zīdaiņu mirstība), un bērnu veselībai (bērnu veselības rādītāji, mirstība, bērnu veselības un riskantas uzvedības paradumi).

Ziņojuma sagatavošanā izmantoti statistikas dati par demogrāfiju, stacionāro un ambulatoro aprūpi, saslimstību, mirstību, aptauju dati par veselību ietekmējošo faktoru izplatību Latvijā un Eiropas Savienībā.

Analītiskais ziņojums un faktu lapas „Bērnu veselība”, „Mātes un zīdaiņa veselība” un „Iedzīvotāju veselības rādītāji” pieejami SPKC mājas lapas sadaļā „Pētījumi un ziņojumi” http://www.spkc.gov.lv/sabiedribas-veselibas-datu-analize/

Informācuju sagatavoja Margita Štāle,
Slimību profilakses un kontroles centrs