7.aprīlis – Pasaules Veselības diena

ilona.kauce's picture

Katru gadu aktuālā tēma mainās, 2010. gadā uzmanības centrā ir nonākusi urbanizācija un ar to saistītās veselības problēmas. PVO norāda, ka turpmākajos 30 gados tieši pilsētās būs vērojams lielākais iedzīvotāju skaita pieaugums. Tā kā nākotne pilsētnieku skaits arvien pieaugs, pieaugs arī ar urbanizāciju saistītās veselības problēmas. Tie ir dažādi veselības riski attiecībā uz ūdeni, apkārtējo vidi, vardarbību un traumatismu, hroniskajām slimībām un to izraisošiem riska faktoriem: smēķēšanu, neveselīgiem ēšanas ieradumiem, mazkustīgu dzīvesveidu, pārlieku alkohola patēriņu, kā arī ar infekciju slimību uzliesmojumiem.

2011. gada Veselības dienas tēma – mikroorganismu rezistence pret antibiotikām. Patogēno mikroorganismu rezistence pret antibiotikām ir nopietns drauds sabiedrības veselībai visā pasaulē. Problēmu veicina divi galvenie faktori – nepamatota pārmērīga antibiotiku lietošana medicīnā un agrārajā sektorā, kā arī zāļu ražotāju neieinteresētība jaunu antibiotiku izstrādāšanā un ražošanā.

2012. gada Pasaules Veselības dienā uzsvars tika likts uz to, ka ievērojot veselīgas dzīves uzvedības principus, vecāka gadagājuma  cilvēki var dzīvot pilnasinīgi un produktīvi, turpinot dot nozīmīgu ieguldījumu ģimenei un sabiedrībai kopumā. Turklāt, laba veselība pagarina cilvēka mūžu.

Vairāk  informācijas:
PVO oficiālajā mājaslapā
Pasaules veselības dienas 2010. oficiālajā mājaslapā
Pasaules Veselības dienas 2011. oficiālā mājaslapa
Pasaules Veselības dienas 2012. oficiālā mājaslapa
Pasaules Veselības diena 2015. “Droša pārtika no fermas līdz šķīvism”